Cep telefonunuz dinleniyor mu?

Telefonunuzun dinleniyor mu dinlenmiyor mu bunu öğrenebilirsiniz.

İnternetten 5 dakikada 4 program yükleyin, şüphelerinizi giderin. İnternetten 5 dakikada cep telefonunuza yükleyeceğiniz dört program, yasal olmayan yollardan dinleniyorsanız sizi mesaj veya sesli sinyallerle uyarıyor.Türkiye’de peş peşe ortaya çıkan telefon dinlemeleri hemen herkeste paranoya varatırken, yasal olmayan dinlemelere karşı uzmanlar yazılım programları hazırladı. Cep telefonuna yüklenen bu yazılım programları, yasa dışı inlemelere karşı cep telefonuna mesaj veya sesli sinyal göndererek, telefon sahibine dinlendiğini haber veriyor. Symbian işletim sistemli telefonlara yüklenen celltrack, net monitör, field test cell info adlı programlar, yasa dışı dinlenen cep telefonlarına farklı bir sinyal göndererek, uyarı yapıyor. Sinyal alındığında ve program açıldığında cep telefonunun sahibi, telefon ekranında hücre bilgilerini rahatlıkla görebiliyor.

BİLGİSAYAR İÇİN DE VAR

Sinyal alındığında ve program açıldığında telefon ekranında Turkcell 01, Telsim 02 ve Avea 03 yazısının görülmemesi veya başka rakamların yer aldığının görülmesi telefonun dinlendiğini ortaya koyuyor. Symbian işletim sistemli cep telefonlarının bir kısmı ise yazılı mesaj yerine sinyal vererek sesli uyarı yapıyor.

4 yazılım programı internetten indirilebiliyor. Her yazılım için ayrı ayrı sayfa bulunan internet üzerinden bu programı indirip, cep telefonuna yüklemek ise sadece 5 dakika sürüyor.

Bu yazılım sistemleri sayesinde bilgisayara girip bilgileri çalan ve bilgisayarları kontrol altında tutanların tespiti de mümkün. Ayrıca bu yazılım programları ile bilgisayara müdahale edildiği de anında anlaşılıyor.

UZMANLAR NE DİYOR?

Yasal dinlemeyi tespit imkansız.
Cep telefonunuz dinleniyorsa voltaj düşer, dikkatli olun.
Kare 31 kare yazarak kendi numaranızı çevirip dinlenip dinlenmediğinizi öğrenirsiniz.
Telefon kapalıyken dinlenme iddiaları ise hayal mahsulüdür.

Bu Konu Yoruma Açık!

You must be Giriş yapılmış. Merhaba to post comment.

Taylanbey.com - 2008 |