Hackerlar Bilgisayara nasıl girer

Hackerlar bilgisayara nasıl girer? Cevabı burada..

Hackerların bir bilgisayara girebilmesi için o bilgisayarın IP (Internet Protocol) adresini bilmesi gerekir. Hacker MSN üzerinden IP ‘nizi öğrenebilir. Veya kötü niyetli bir kişinin Web sitesine girdiyseniz, IP adresiniz Web sitenin kayıtlarında tutulur. Sisteminizde güvenlik açığı varsa Kötü niyetli kişi bazı yöntemler ile Bilgisayarınıza girebilir.

Hackerların genelde Bilgisayarı izinsiz kontrol etmek için kullandıkları yazılım Botnet’tir. Botnet Bilgisayarınıza bulaşan bir çeşit trojan (virüs’tür). Hacker Botnet’in .exe dosyasını sizin bilgisayarınıza bulaştırdıktan sonra, Sizden izinsiz bir internet sayfası açabilir, ekranınızı izleyebilir. Bu tür yetkilere sahip olur..

Botnet kelimesi birçok insanın nefret ettiği bir kelimedir. Botnet en çok Reklam, Saldırı ve benzeri kar elde etmek için kullanılmaktadır. Günümüzde Botnet programı bulmanız kolay değil. Botnet programını kullanmak suç olduğundan dolayı İnternette Botnet bulmanız zor.

Hacker Botnet programı ile ayarlar yapılandırarak bir .exe dosyası oluşturur ve bunu internet kullanıcılarına yedirir. Bu nedenle Windows XP kullanıyorsanız kesinlikle bilgisayarınızda Antivirüs Programı bulundurun. Zira Botnet çok tehlikelidir. Botnet kısaca bir çeşit virüstür. Botnet .exe dosyasını yiyen kişi Zombi olur. Artık Bilgisayarı esir olmuştur. Bilgisayarınız kendi kendine çok yavaşlıyor. İnternet sayfası açıyor vb. eylemlerde bulunuyorsa bu başka tür virüste olabilir. Şunu da söylemekte fayda var: Botnet virüsünün %90 ‘ı internet sitelerinden bulaşmaktadır.

Botnet hakkında daha fazla bilgiye saihp olmak istiyorsanız: Botnet saldırılarına karşı alınabilecek önlemler ve Botnetten korunmak için bilgiler içeren dökümanları Google ‘da arayarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bilgisayarınızın çalışma düzeyi aşırı derecede yavaşladıysa, otomatik olarak web sayfaları açılıyorsa, Sistemi geri yükleme veya Windows’u tekrar kurma (Format) atmakta fayda var.

Tüm bu aksilikleri yaşamamanız için Windows XP kullanıcılarının bilgisayarın Antivirüs Programı olması gerekir. Windows Vista’nın Güvenlik duvarı sağlamdır. Ve aynı zamanda UAC (User Account Control) Kullanıcı Hesabı denetimi sizden izinsiz çalışmak isteyen tüm programları çalıştırırken size sormaktadır. Ben şahsen Vista Home Premium kullanıyor ve Antivirüs programı kullanmıyorum.

Bilgisayarınızın herhangi bir klasörüne ve dizinine virüs yerleşsede o virüsün çalışması UAC sayesinde engelleniyor. Windowsun en güvenli işletim sistemlerinden birisi Vista demek mümkün. Vista, Windows 7 den bile güvenlidir. Bunu ben söylemiyorum. Güvenlik uzmanları söylüyor ve aynı zamanda Windows Vistanın, Windows 7 den daha güvenli olduğu kanıtlandı.

Başka bir yazıda görüşmek üzere, Hertürlü güvenlik sorularınız için İletişim sayfasından bana mesaj gönderebilirsiniz.

7 Yorum yapıldı “Hackerlar Bilgisayara nasıl girer”

 1. bariş diyor ki:

  Selam admin benım pc win 7 pc de defender eset nod 32 antivürüs var avira yuklersem pc zarar gorurmu :D ?

 2. ali diyor ki:

  admin benım pc win7 benım pc de defender eset nod 32 antivurus var ben avira yuklersem pc o zarar verirmi yada defender kaldırmasam

 3. hande diyor ki:

  merhaba arkadaslar ben bilgisayarima format attim yeni. facebook beni online gosteriyor. girmedigim halde bu neden olabilir acaba ?

 4. admin diyor ki:

  Botnet bir çeşit Uzak Bağlantı Programıdır. İzinsiz yapıldığından dolayı yasal değildir.

  Piyasadaki PC Kontrol programları ile aynı mantıkta çalışır. Botnet Setup da ayarlar yapılır ve Exe oluşturulur yada hazırda Exe vardır. O .exe dosyası Kurban kişinin bilgisayarına Web sitesi üzerindne veya başka bir yolla açtırılır. O açtıktan sonra. Botnetçi kişi Bilgisayarında bulunan İzleyici Program aracılığıyla Kurban kişinin Bilgisayarında tüm yetkiye sahip olabilir. Yada ona bir web sayfası açtırabilir, reklam yapmak için kullanabilir.

  MSN’de diğer kişilerden gelen reklamlarda Botnettir. Otomatik mesajı istemeden atan kişinin Bilgisayarına Botnetin exe dosyası bulaşmıştır ve Zombi olmuştur.

  Botnet özellikle Reklam ve Web sitesine Saldırı amaçlı kullanılmaktadır.

 5. Pursaklar diyor ki:

  Girmelerinin 3 Yolu Gerek MSN Gerek Mail Geresek PC Özelliklerinden Uzak Kullanıma Veya Paylaşımdaki Dosyalar Aksi Halde Bunlar Kapatıldıgında Giremezler Girebilecek Kapasitedeki insanlarında Benimle işi Olmaz :)

 6. wew diyor ki:

  büyük kar amacı var botnette

 7. anıl diyor ki:

  bilgisayar windows xp admin esir aldı anasını metin 2 oynuyom 100m ye yakın para giti.bi yakalasam sıkcam kafasına.

Bu Konu Yoruma Açık!

You must be Giriş yapılmış. Merhaba to post comment.

Taylanbey.com - 2008 |